Başkan Aslan Ali Bayık ‘Dualarımızı Samimiyetle Dile Getirmeliyiz’

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali bayık, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Yaradana edilen duaların samimiyetle dile getirmeliyiz dedi.

Yayınladığı mesajında birlik, beraberlik, dayanışma ve samimiyete değinen Bayık Şu ifadelere yer verdi.

‘Bugün, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yükselerek yaptığı muhteşem yolculuk olan Mirac’ı idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Miraç Kandili, inancımızda büyük bir öneme sahip olan, manevi bir yükselişin sembolüdür. Af ve mağfiretine sığınabileceğimiz Rabbimize yakınlaşma fırsatı bulduğumuz müstesna bir zaman dilimidir. Bu vesileyle, bizler de bu kutsal gecede dualarımızı samimiyetle dile getirmeliyiz. Bizler, bu kutsal gecede birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendirip kardeşlik hukukunu daha da pekiştirmeliyiz. Birbirimize sevgi ve saygıyla yaklaşarak, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu her zaman canlı tutmalıyız.

Bu mübarek gecenin, ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine huzur, barış ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Dualarımızın, iyiliklerimizin ve güzel niyetlerimizin kabul olması dileğiyle, Miraç Kandiliniz mübarek olsun. Sağlıkla, huzurla ve mutlulukla kalmanız dileğiyle.