Başkan Bayık, Engelli Bireyleri Ziyaret Edip Taleplerini Dinledi

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle engelli bireyleri evlerinde ve iş yerlerinde ziyaret ederek taleplerini dinledi.

osyal Belediyeciliğin en önemli unsuru insan yaşamını kolaylaştırmak amacıyla eğitimden sağlığa, ekonomiden kültüre, yaşamlarına dokunarak sosyal yaşama katılımı artırmak adına sürekli sosyal bir ilişki içerisinde olan Bayık, çeşitli mahallelerde engelli bireyleri ziyaret etti.

Ziyaret ettiği engelli bireyler ve onların ailesiyle görüşen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, kendisine iletilen taleplerin en kısa zamanda karşılanacağını belirterek şu ifadelere yer verdi;

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle Karacurun ve Yeni Mahalle’mizde bazı kardeşlerimizi ziyaret ettik. Kendileriyle sürekli irtibatlı olduğumuz bu kardeşlerimizi sadece bugün değil, süreklilik arz eden bir ilişki içerisinde dayanışmamızı sürdürüyoruz. Yaşamlarını kolaylaştırmak ve sosyal yaşama katılımlarını artırmak için elimizden gelen her çareye başvuracağız’ dedi.