Başkan Bayık “karla mücadele çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek”

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık “Vatandaşlarımızın daha güvenli ulaşım sağlayabilmesi ve günlük hayatın aksamaması için karla mücadele çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek” dedi.
20 Ocak 2022 Perşembe 18:46
Başkan Bayık “karla mücadele çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek”

Hilvan’da etkili olan yoğun kar yağışına karşı Hilvan Belediyesi, cadde, sokak ve kaldırımlarda olası don ve buzlanma olayına karşı temizleme ve tuzlama çalışması başlattı.

Hilvan Belediyesi ilçede etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yolları açık tutmak ve vatandaşları olası tehlikelere karşı korumak için önlemlerini aldı.

Yoğun kar yağışının meydana getireceği olumsuzlukları önlemek için ilçede başlatılan kar temizleme çalışmalarını yerinde inceleyip çalışmalara katılan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık yazılı bir açıklamada bulunarak, “İlçemizde gece geç saatlerde etkisini gösteren ve gün boyunca devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle meydana gelebilecek don ve buzlanma riskine karşı vatandaşlarımızı olası tehlikelerden korumak için Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz tarafından cadde, sokak, kaldırım ve halkın ortak kullanım alanlarında temizleme ve tuzlama çalışması başlattık. Vatandaşlarımızın daha güvenli ulaşım sağlayabilmesi ve günlük hayatın aksamaması için karla mücadele çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek” ifadelerine yer verdi.