Başkan Bayık Semt Pazarında Coronavirüs denetiminde bulundu

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık Semt Pazarında korona virüs denetimlerinde bulunarak vatandaşların tedbirlere riayet etmesi için uyardı.
11 Eylül 2020 Cuma 19:22
Başkan Bayık Semt Pazarında Coronavirüs denetiminde bulundu
0

Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Akşit ve İlçe Sağlık Müdürü Recai Ölmez ile birlikte haftanın cuma günleri kurulan semt pazarı esnafını ve pazarda alışveriş yapan vatandaşların korona virüs salgınına karşı alınması gereken önlemlere uyup uymadığını denetleyen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık vatandaşlara maske dağıtıp maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları yönünde uyarılarda bulundu.

İlçede artan vakaların önüne geçmek amacıyla salgın ile mücadele çalışmalarının programlı bir şekilde devam edeceğini belirten Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan yaptığı açıklamada ‘Belediye Başkanımız, İlçe Sağlık Müdürümüz, İlçe Emniyet Müdürümüz ve Zabıta ekipleri ile birlikte semt pazarında alınan korona virüs tedbirlerini yerinde denetledik. Yapmış olduğumuz denetimlerde her hangi bir aksaklığa rastlamadık. Pazarda bulunan vatandaşlarımızın tamamı maskesini takmış durumdaydı. İnşallah bundan sonrada maske, sosyal mesafe ve temizlik hassasiyeti vatandaşlarımızda devam edecektir’ dedi.