Başkan Bayık Vatandaşlarla Bayramlaştı

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı münasebetiyle vatandaşlarla bir araya geldi.

Hilvan Belediyesi’ne ait çay bahçesinde düzenlenen bayramlaşma programına Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma programında söz alan Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan; “Hilvan Belediyesinin düzenlemiş olduğu Kurban Bayramı kutlama programı kapsamında bir araya geldik. Allah’a şükürler olsun ki bizleri bir bayrama daha eriştirdi. Bayramlar kırgınlar, küskünlüklerin bir tarafa bırakıldığı dostlukların, kardeşliğin, paylaşmanın öne çıktığı mübarek günlerdendir. Bu düşüncelerle siz değerli Hilvanlı hemşerilerimin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği bayramlaşma programında açıklamalarda bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık; “Manevi dünyamızda özel bir yeri bulunan, barış ve kardeşlik içerisinde bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bayramlar birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren özel günlerdir. Bu özel günlerde dargınlıklar unutulmalı, yaralar sarılmalı ve yardımlaşmanın bir gereği olarak muhtaç insanlara yardım eli uzatılmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Rabbim bayramın bereketini, heyecanını ve mutluluğunu hanelerimizden eksik etmesin. Mübarek Kurban Bayramının ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine huzur ve mutluluk getirmesini temenni eder, bugün düzenlemiş olduğumuz programımıza katılan kıymetli ilçe sakinlerimize çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Bayık program sonrası AK Parti Hilvan İlçe Başkanlığında düzenlenen Bayramlaşma programına katıldı.