Çimdelli Mahallesi’ne Temizlik Çalışması

Belediye Çimdelli’de genel temizlik çalışması yaptı. Mahalle sakinlerinin yaşadığı çevresel sorunlara çözüm getirdi.

Hilvan Belediyesi, merkez Çimdelli Mahallesi’nde hayvansal atıklar nedeniyle oluşan kötü koku ve görüntüleri ortadan kaldırmak için seferber oldu. Belediye ekipleri tarafından başlatılan çalışmalarla mahallenin girişi temizlendi. Ana yolda genel tıkama ve temizlik çalışması yapılarak atıkların olduğu yer ilaçlandı.

Mahalle Sakinleri Rahatladı

Çoğunluğu hayvancılıkla geçimini sağlayan Çimdelli Mahallesi sakinleri, uzun süredir hayvan gübrelerinin oluşturduğu görüntü ve koku kirliliğinden şikayet etti.  Mahalle girişinde yığılan gübreler, hem görüntü kirliliği hem de kötü koku yayarak çevreyi rahatsız ediyordu. Ayrıca sivrisineklerin de üreme yeri haline gelen yer halk sağlığı açısından da risk oluşturuyordu.

Belediye Temizlik ve İlaçlama Çalışması Yaptı

Hilvan Belediyesi, mahalle sakinlerinin şikayetlerini dikkate alarak harekete geçti. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kirliliği temizleyerek ortadan kaldırdı. Ana yol yıkandı ve gerekli ilaçlama çalışmaları yapıldı.

Temiz ve Sağlıklı Bir Çevre İçin Çalışıyoruz

Hilvan Belediyesi Eş Başkanları Serhan Paydaş ve Garip Yeşil, yapılan çalışmaları değerlendirerek şöyle konuştu:

“Çimdelli mahallemizin sakinlerinin büyük bir kısmı geçimini hayvancılıkla sağlamaktadır. Mahallenin girişinde gelişi güzel bırakılan hayvan gübreleri ve benzeri atıklar çevrede kötü bir görüntü oluşturmaktaydı. Aynı zamanda kötü koku ve sivrisineklerin de üreme yerine haline gelmişti. Çimdelli’de yaşayan değerli hemşerilerimiz, çevrede genel bir temizlik çalışması yapılması yönünde talepte bulundular. Biz de bu talebe karşılık olarak kapsamlı bir çalışma başlattık. Önce iş makineleri ile ciddi bir kötü görüntü yapan gübreleri kaldırdık. Akabinde mahallenin merkezinden geçen ana yolda ve okul çevresinde yıkama çalışması yaptık. Sonra da mahalle genelinde vektörle mücadele çalışmasını başlattık. Amacımız ilçemizde yaşamın olduğu her yerde genel bir temizlik çalışması yapmak ve bunu duyarlı bir hale getirmektir” dedi.

Mahalle sakinleri yapılan bu hizmetten memnuniyetlerini dolayı, belediyeye teşekkür ettiler.