Hilvan Belediyesi Bilgi Evi Öğrencilerine Yol Gösteriyor

Hilvan Belediyesi Bilgi Evi öğrencilerine yol gösteriyor. Öğrenciler, hedef ve kariyer belirleme amacıyla, Gaziantep Üniversitesi’ni gezdi.

İsteklendirme ve Üniversite Kültürü Tanıma Fırsatı

Gezi etkinliği öğrenciler için isteklendirme, üniversite kültürü ve ortamını yakından tanıma fırsatı sundu. Üniversitedeki atmosferi görerek gelecekte kariyer planlamaları için yardımcı olmak hedeflendi.

Öğrencileri kabul eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın önemli tavsiyelerde bulundu. Programını düzenleyen Öğretim Üyesi ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Siverekli üniversite sınavı hayatın dönüm noktasıdır dedi.

Siverekli; Elinizdeki İmkânları İyi Değerlendirin

Siverekli “Bu sınavı en iyi şekilde geçebilmek için psikolojik ve zihinsel olarak hazırlıklı olmalısınız. Hilvan Belediye Başkanı Sayın Aslan Ali Bayık’ın ilçeye kazandırmış olduğu Bilgi Evi sizlere çok önemli fırsatlar sunmaktadır. Ücretsiz ve kaliteli eğitim kaynaklarını iyi değerlendirin. Bu imkânlar sizleri hedefinize götürmeye yetecek kadar var. 2023-2024 YKS sınavına girecek değerli öğrencilere başarılar dilerim. Ayrıca, eğitim ve öğretime olan destekleri için Hilvan Belediye Başkanı Sn. Aslan Ali Bayık’a teşekkür ederim.” dedi.

Öğrenciler kampüs, kütüphane, laboratuvar, spor tesisleri ve sosyal alanları gezdi. Gelecekte kariyer planlamasında önemli bir deneyim yaşadıklarını belirtti.