Hilvan Belediyesi Kadın Kültür Merkezi’nde Kadınlar Meslek Sahibi Oluyor

Hilvan Belediyesi, Kadın Kültür Merkezi’nde kadınlar meslek sahibi oluyor. Çeşitli eğitim kurslarına katılanlar kendi alanlarında iş kurabiliyor. 

Verilen eğitimler arasında biçki dikiş, el sanatları, Kuran- Kerim, bilgisayar ve kuaförlük yer alıyor. Kadınlar, aldıkları eğitimler sayesinde mesleki beceriler kazanıyor. Yaptıkları çalışmalarla aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Ayrıca, bu eğitimler sayesinde sosyal hayata daha çok adapta oluyorlar.

Biçki Dikişte Usta Eller, El Sanatlarıyla Yaratıcılık Sınırları Zorlanıyor

Biçki dikiş atölyelerinde uzman eğitmenler eşliğinde veriliyor. Burada mesleki eğitim alan kadınlar, el becerilerini geliştiriyor. Güncel modayı takip etme olanağına sahip oluyor. El sanatları atölyelerinde ise kadınlar hayal güçlerini kullanarak eşsiz el yapımı ürünler ortaya çıkarıyorlar.

Kuran-ı Kerim ve Bilgisayar Eğitimleriyle Bilgi Ufukları Genişliyor

Merkez, aynı zamanda Kuran-ı Kerim eğitimleriyle manevi gelişime katkıda bulunuyor. Bilgisayar ve teknoloji eğitimleri de, katılımcılara yeni dünyanın ufuk kapılarını aralıyor. Dijital ortamda kendilerini daha etkin ifade etmelerine ve iş dünyasına adım atmaya imkân tanıyor.

Kuaförlükte Profesyonel Eller, Güzellik Sektörüne Kapı Açıyor

Kuaförlük kursları, güzellik ve bakım sektöründe yetkinlik kazanmak isteyen kadınlar için mükemmel bir fırsat sunuyor. Uzman eğitmenler eşliğinde saç tasarımı ve kesim teknikleri ile ilgili becerini geliştiriyor. Kendilerine ait işyeri kurup ekonomik bağımsızlıklarını elde ediyorlar.Katılımcı kadınlara, aldıkları eğitim sonrası sertifika veriliyor.