Hilvan Belediyesi Vektörle Etkin Mücadelede

Hilvan Belediyesi vektörle etkin mücadele ediyor. Çalışmalar merkez ve kırsal mahallelerde devam ediyor.

Belediye, yaz aylarında artan sıcaklarla birlikte mevsimsel mücadele çalışmalarını etkili bir şekilde sürdürüyor. Yapılan çalışmalarla vatandaşların yaz ayında rahat şekilde uyuması ve çevre sağlığının korunması amaçlanıyor.

Merkez ve Kırsal Mahallelerde Etkili Mücadele

Hilvan Belediyesi, sıcakların artmasıyla beraber, artan vektör popülasyonlarını kontrol altına almaya odaklanmış durumda. Bu kapsamda, düzenli ilaçlama faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Sakinler de bilinçlendirilmesi ve çevre temizliği konusunda teşvik ediliyor.

Halk Sağlığı Ön Planda

Belediye Eş Başkanları Serhan Paydaş ve Garip Yeşil, halk sağlığını önemsedikleri vurguladı.

“Özellikle sivrisineklerin taşıdığı hastalıkların yaz aylarında yayılma riski daha fazladır. Vatandaşlarımızın, bilhassa çöp atıklarını düzenli olarak konteynerlere bırakmaları büyük bir önem taşımaktadır. Bu durum vektörle mücadelede önemli rol oynamaktadır. Çevremizi ne kadar temiz tutarsak o denli başarılı bir sonuç elde edeceğiz” dedi.

Rahat Bir Uyku İçin

Eş Başkanlar Paydaş ve Yeşil çalışmaları şöyle değerlendirdi. “Haşere ve sivrisinekler, özellikle gece saatlerinde kaşıntı ve uyku bozukluğuna neden olmaktadır. Başlattığımız ve kararlılıkla devam ettiğimiz ilaçlama sayesinde bu sorunlar önemli ölçüde azalmaktadır. Bu sayede vatandaşlarımız yaz aylarında daha rahat bir uyku uyuyabiliyor. İlçe merkezi kırsal mahallelerimizdeki etkin mücadelemiz sezon boyunca devam edecektir. Bu konuda vatandaşlarımızın da çevre temizliği konusunda üstüne düşeni yapmalarını rica ediyoruz” dedi.