Hilvan’a Yakışır Projenin Temeli Atıldı

Hilvan Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı iş birliğiyle Hilvan’a kazandırılan ‘Kadın Sağlık, Spor ve Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı.
14 Ağustos 2021 Cumartesi
Hilvan’a Yakışır Projenin Temeli Atıldı

Bağlar Mahallesi’nde atılan temel atma törenine Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Cidir, Belediye Meclisi üyeleri ve yüklenici firma katıldı. Kadınların sportif faaliyete bulunabilmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürmesi amacıyla yapılacak olan merkez, her türlü sportif aktivite yapabilme imkanını içinde barındıracak şekilde inşa edilecek.

Kadını sosyal yaşama katmak amacıyla hayata geçirilecek projenin temel atma töreninde konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘2019 Mahalli Seçimlerinde Bağlar Mahallemizin değerli sakinlerine Kadın Kültür Merkezi sözünü vermiştik. Bu sözümüzün yanında bir de spor ve sağlıklı yaşam merkezini açıyoruz. Kadın Kültür Merkezi’nin yapımı için de en yakın zamanda ihale edip onun da temelini atacağız. Bugün temelini attığımız merkezimiz de en yakın zamanda Hilvanlı bayan kardeşlerimizin hizmetine girecek olup içinde her türlü aktivite ve dinlenme salonları yer alacaktır. Hilvan’a hayırlı ve uğurlu olsun’ dedi.

Törende konuşan AK Parti Hilvan İlçe Başkanı Mustafa Cidir ‘Bugün Hilvan’da temeli atılan ‘Kadın Spor, Sağlık ve Yaşam Merkezi’nin projesinde emeği geçen başta Hilvan Belediyesi olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Hilvanımıza hayırlı ve uğurlu olsun’ dedi.