Hilvan’da Avrupa Hareketlilik Haftası Kutlamaları Başladı

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik etmek amacıyla her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası, Hilvan’da uçurtma şenliği ile start aldı
19 Eylül 2021 Pazar
Hilvan’da Avrupa Hareketlilik Haftası Kutlamaları Başladı

Hilvan Mesire alanında düzenlenen kutlamalara, Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Cidir, Belediye Meclisi üyeleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Bebe, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte uçurtma uçuran çocuklar müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

Avrupa Hareketlilik Haftası’nı uçurtma şenliğiyle başlatan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘Bu yıl ikincisine katıldığımız Avrupa Hareketlilik Haftası münasebetiyle çocuklarla uçurtma şenliği düzenledik. Bugün başlayan Avrupa Hareketlilik Haftası 22 Eylül Çarşamba gününe kadar devan edecek. Etkinlikler çerçevesinde Cumartesi günü saat 16.00’da Hoşin Mahallemizde doğa yürüyüşü ve balık tutma etkinliğimiz olacak’ dedi.

22 Eylül’de bisiklet sürme etkinliği ve halı saha maçı ile son bulacak etkinliğe herkesi davet eden Bayık ‘İnsan yaşamındaki sosyal hareketliliği artırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla, 22 Eylül Çarşamba günü 18.00 ile 19.00 saatleri arasında Prestij Caddesi’nde genci, çocuğu ve yaşlısıyla hep birlikte bisiklet sürme etkinliğimize tüm vatandaşlarımız davetlidir. Avrupa Hareketlilik Haftası, aynı günün akşamında yapılacak halı saha maçı ile etkinliklerimiz son bulacaktır. Bu etkinliklerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder; tüm halkımızı yapılacak etkinliklere buradan davet ediyorum’.