Hilvan’da Camiler Bayrama hazır hale getirildi

Hilvan Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi ilçe merkezindeki bütün camilerde temizlik çalışması yaparak bayrama hazır hale getirdi.
12 Mayıs 2021 Çarşamba
Hilvan’da Camiler Bayrama hazır hale getirildi

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ilçede başlatılan yıkama ve temizleme çalışmaları kapsamında vatandaşların daha hijyenik şartlarda ibadetlerini yapabilmesi için camilerin içini ve dışını çevreye zarar vermeyen deterjanlı suyla yıkayıp temizledi.

Vatandaşların sağlığını korumak amacıyla ibadethanelerde titiz bir çalışma yaptıklarını belirten Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; ‘Dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgınına karşı ilçe sakinlerimizi korumak amacıyla cadde, sokak ve mahallelerde başlattığımız temizlik çalışmalarını tamamladıktan sonra sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde kılınacak olan Bayram namazı öncesi ilçe merkezindeki camilerde temizleme ve yıkama çalışması başlattık. Bu kapsamda ibadethanelerin içindeki halıları ve ayakkabılıkları temizledikten sonra avluları da insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen deterjanlı suyla yıkayıp bayrama hazır hale getirdik’ açıklamasında bulundu.