Hilvan’da Eğitime Destek Çalışmaları

Hilvan Belediyesi eğitime destek çalışmaları kapsamında okullarda başlatmış olduğu çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.
08 Şubat 2022 Salı 16:08
Hilvan’da Eğitime Destek Çalışmaları

İlçe halkına daha modern imkânlarda hizmet vermesi için Hilvan Halk Eğitimi Merkezinin çevre düzenleme çalışmasını tamamlayan Hilvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı fiziki eksiklikleri bulunan Mustafa Kemal İlkokulunun bahçesinde çevre düzenleme çalışması başlattı.

Eğitime destek projeleri kapsamında ilçe merkezi ve kırsal mahalle okullarında büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini belirten Hilvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü devam eden çalışmalar ile ilgili yazılı bir açıklamada bulunarak; “Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullardaki fiziki yetersizliklerin giderilmesi amacıyla başlattığımız çevre düzenleme çalışmalarına İlçe Hilvan Halk Eğitimi Merkezi ve Mustafa Kemal İlkokulu bahçesi ve çevresinde kilitli parke taşı ile yaptığımız döşeme çalışmaları ile devam ettik. Bu çalışmalarımız ile eğitim yuvaları daha estetik bir görünüm kazanacak ve öğrencilerimiz ders aralarında daha güvenli bir şekilde vakit geçirebilecek. Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için tüm imkânlarımız ile gençlerimizin yanındayız” ifadelerine yer verdi.

Mustafa Kemal İlkokulunda yapılan çevre düzenleme çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getiren Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Abubekir Dikme Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve ekiplerine teşekkür etti.