Hilvan’da Fahiş Fiyat ve Stokçuluk Denetimi

Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda Mühendisleri ve diğer kamu görevlileri ile birlikte fahiş fiyat ve stokçuluk denetimlerinde bulundu.
11 Mart 2022 Cuma 10:20
Hilvan’da Fahiş Fiyat ve Stokçuluk Denetimi

Zincir marketler ve yerel marketlerde gıda denetimlerinde bulunan ekipler fahiş fiyat farkı, kasa fiyatları ve stokçuluk yapılıp yapılmadığını kontrol etti.

İlçe genelinde yapılan kapsamlı denetimler sonrası yazılı bir açıklamada bulunan Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü; “İlçemizde faaliyet gösteren zincir marketler, yerel marketler ve toptan gıda satışı yapan işletmelerin fahiş fiyat uyguladığı ve Ayçiçek yağı gibi temel gıda ürünlerinde stokçuluk yapıldığı bilgisi üzerine ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı gıda mühendisleri ve diğer kamu görevlileri ile birlikte kontrollerde bulunduk. Yaptığımız kontrollerde işletmelerde yeterli miktarda yağ olduğu tespit edilirken depolarda yağ stokunun bulunmadığı görüldü. Tüketici haklarının korunmasına yönelik yaptığımız denetimler programlı bir şekilde devam edecek.” İfadelerine yer verdi.