Hilvan’da Larva ile Mücadele

Hilvan Belediyesi halkın sağlığını tehdit eden sivrisinek ve karasineklerin üreme dönemlerinin gelmesiyle Larvaların üreme alanlarını ilaçlamaya başladı.
12 Nisan 2022 Salı 00:43
Hilvan’da Larva ile Mücadele

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler özellikle yaz aylarında vatandaşlara büyük rahatsızlık veren sivrisinek ve karasineklerin üreme zamanı olan Larva döneminde ilaçlama çalışmalarını programlı bir şekilde sürdürecek.

Toplum sağlığını tehdit eden zararlı haşerelerin üreme döneminde ilaçlama çalışması başlatan Hilvan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada “Toplum sağlığını dikkate almak ve yaz mevsiminde oluşacak sivrisinek ve karasinek sorununu ortadan kaldırmak için başlatmış olduğumuz ilaçlama çalışmalarımız kapsamında kirli su kanalları, dereler, fosseptikler, mazgallar, logarlar, su birikintileri, çöplük alanları ve çöp konteynerlerini etkin bir şekilde ilaçlıyoruz. Halkımızın sağlığı ve huzuru için Larva ile mücadele çalışmalarımız ilçemizin bütün noktalarında devam edecek” ifadelerine yer verildi.