Başkan Bayık, Öğrencilerin Talebini Geri Çevirmedi

Hilvan Belediyesi, öğrencilere temiz ve güvenli ulaşım yolunu sağlamak amacıyla başlattığı üstyapı çalışmaları devam ediyor.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ın talimatları doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü öğrencilerin daha estetik imkânlarda eğitim görmeleri için okullarda çevre düzenleme ve üst yapı yol iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda fen işleri müdürlüğüne bağlı ekipler ulaşım sorunu yaşanan Mustafa Kemal Ortaokulu yolunu kilitli parke taşı döşeyerek kullanıma sundu.

Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Hilvan Mustafa Kemal Ortaokulu idaresi ve öğrencileri yol yapım taleplerini geri çevirmeyen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, belediyenin Fen İşleri İmar Müdürlüğü’nde görevli teknik ekiple başlattığı incelemenin ardından yol çalışmasını başlattı.  

Her platformda eğitime destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirten Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık üstyapım çalışmalarını devam eden okul yolunu inceledikten sonra açıklamalarda bulundu.

Bayık ‘İlçemizin yeni okullarından olan Mustafa Kemal Ortaokulu’nun idarecileri, öğrenci ve veliler mahalle muhtarı ile birlikte okul yolunun yapılması için başvuruda bulundu. Yaptığımız değerlendirmeler neticesinde, öğrencilerimizin daha temiz ve güvenli bir şekilde okula gitmelerini sağlamak maksadıyla çalışmalarımızı başlattık. Öğretmen ve öğrencilerimiz mevsimsel şartlara maruz kalmayacaktır. Burada duyarlı davranan okul idarecilerine, öğretmen, öğrenci ve velilerine yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum’ dedi.

Öğretmen ve öğrencilerden Başkan Bayık’a teşekkür

Okul ulaşım yolunun yapılmasıyla birlikte olumsuz mevsimsel şartlardan artık etkilenmeyeceklerini belirten okul Müdürü Sedat Nitelik ‘Kış mevsiminde öğrencilerimiz çamurdan, bunun dışında da sıcak havalarda ise tozdan etkileniyorlardı. Bu durumun ortadan kaldırılması için belediyemize başvurduk. Sağ olsun Sayın Belediye Başkanımız talebimizi geri çevirmedi. Okulum, öğrencilerim ve veliler adına kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca daha önce okul bahçemizin peyzajını da düzenleyen Sayın Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz’ dedi.

Desteklerinden dolayı belediye başkanımıza tüm öğretmen ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.