Vekil Cevheri’den Hilvan Belediyesi Projelerine Övgü

Bir takım temaslarda bulunmak üzere Hilvan’da bulunan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri Hilvan Belediyesi’ni giderek Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ile görüştü.

AK parti Hilvan İlçe Başkanı Mustafa Cidir, İlçe Koordinatörü Mehmet Yurum, İlçe Yerel Yönetimler Başkanı Kemal Beyret, Kadın Kolları Başkanı Melahat Beyret Şık, Teşkilat Başkaanı Mehmet Gürmen ve yönetim kuru üyeleriyle belediyeyi ziyaret eden Cevheri; Burada Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ile görüşerek, Hilvan Belediyesi tarafından kabul edilen ve ön görülen eğitim amaçlı bazı sosyal projeler hakkında bilgi aldı.

Hazırlana projelerle ilgili Milletvekili Cevheri’ye bilgi veren Belediye Başkanı Bayık ‘Daha önce yaptığımız ve yapı olarak hazır olan Bilgi ve Teknoloji Evi’mizde robotik kodlama eğitimini gençlerimize sunacağız. Kabul edilen projemiz en kısa zamanda hayata geçecektir. Ayrıca merkez ve kırsal mahallelerimizde hizmet vermek üzere bir adet gezici sağlık tarama aracını Japonya Büyükelçiliği’ne sunduğumuz projeyle hibe alacağız. Eylül ayının sonunda elçilikten gelecek bir heyet ile görüşmeleri sağladıktan sonra en kısa zamanda gezici sağlık tarama aracımız da vatandaşlarımızın hizmetine girecektir. Hazırladığımız ve görüştüğümüz projeler hakkında desteklerini esirgemeyen Sayın Milletvekilimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum’ dedi.

Hilvan Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim amaçlı sosyal projelerin gelecek için hayati önem taşıdığını belirten Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ‘Hilvan Belediyesi tarafından hazırlanan ve kabul edilen bazı projeler hakkında bilgi aldık. Eğitim ve sağlık temelli bu projeler hayati önem taşımaktadır. Günümüz teknolojisine uygun olarak robotik kodlamanın gelecekteki gençler için iyi ve sağlam bir zemin oluşturmaktadır. Öte yandan Japonya Büyükelçiliği tarafından kabul edilen ve hibe edilecek sağlık tarama aracı da çok önemli bir noktada hizmet verecektir. Daha önce de eğitime büyük yatırımlar yapan Hilvan Belediye Başkanımızı ve proje ekibini tebrik ediyorum. Bu projelerin geliştirilmesi için de her türlü desteği sağlayacağız. Hilvan’a hayırlı ve uğurlu olsun’ dedi.