Hilvan’da Larva ile Mücadele

Hilvan’da Larva ile Mücadele

Hilvan Belediyesi halkın sağlığını tehdit eden sivrisinek ve karasineklerin üreme dönemlerinin gelmesiyle Larvaların üreme alanlarını ilaçlamaya başladı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler özellikle yaz aylarında vatandaşlara büyük rahatsızlık veren sivrisinek ve karasineklerin üreme zamanı olan Larva döneminde ilaçlama çalışmalarını programlı bir şekilde sürdürecek.

Toplum sağlığını tehdit eden zararlı haşerelerin üreme döneminde ilaçlama çalışması başlatan Hilvan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada “Toplum  sağlığını dikkate almak ve yaz mevsiminde oluşacak sivrisinek ve karasinek sorununu ortadan kaldırmak için başlatmış olduğumuz ilaçlama çalışmalarımız kapsamında kirli su kanalları, dereler, fosseptikler, mazgallar, logarlar, su birikintileri, çöplük alanları ve çöp konteynerlerini  etkin bir şekilde ilaçlıyoruz. Halkımızın sağlığı ve huzuru için Larva ile mücadele çalışmalarımız ilçemizin bütün noktalarında devam edecek” ifadelerine yer verildi.


HİLVAN BELEDİYESİ

İLETİŞİM

Bağlar Mahallesi, İzollu Bozan Bey Caddesi No:20, 63900 Hilvan/Şanlıurfa

((0414) 681 20 07

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

ÇAĞRI MERKEZİ

© 2021 Hilvan Belediyesi