• (0414) 681 20 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

Hilvan'da 65 Mahalleye Maske ve Dezenfekte Dağıtıldı

Hilvan'da 65 Mahalleye Maske ve Dezenfekte Dağıtıldı

Hilvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vaktı, Hilvan Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği Hilvan'ın 65 kırsal mahallesine maske ve dezenfekte dağıtıldı.

Geçtiğimiz günlerde korona virüs tedbirlerini artırmak ve halk sağlığını korumak amacıyla dağıtılın maske ve dezenfekteler Hilvan'ın merkez mahallelerinin ardından kırsal mahallelerdeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarından oluşturulan farklı ekiplerle gerçekleştirilen dağıtımın ardından Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan ve Belediye Başkan Vekili Cenap Torgut yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Doğan, gerçekleştirdiği basın açıklamasında korona virüsün basit bir baş ağrısı olmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

'Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Hilvan merkez mahallelerine toplamda 600 aileye maske dezenfektan dağıtımı gerçekleştirdik. Bugün aynı şekilde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan maske ve ayrıca temin ettiğimiz 1 litrelik dezenfektanı oluşturduğumuz 10 ayrı ekiple 65 kırsal mahallemizdeki vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Ülke genelindeki vakalardan kaynaklı meydana gelen ölümlerden maalesef ilçemizde nasibini almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi üç temel kural olan 'Temizlik, Maske, Masefe' ye dikkat edersek bulaş riskini en aza indirgemiş oluruz' dedi.

Hilvan'ın 65 kırsal mahallesine dağıtılan maske ve dezenfektanla ilgili düzenlenen basın açıklamasına katılan Hilvan Belediye Başkan Vekili Cenap Torgut da vatandaşlara Evde Kal çağrısında bulunarak 'Hayat eve sığar' dedi. Torgut, şuan tüm hemşerilerimizin sağlığı için sahadayız ve inşallah 2020'yi bitirmeden bu beladan kurtulacağız şeklinde konuştu.


Diğer Haberler

Error: No articles to display

© 2020 - Hilvan Belediyesi resmi Web Sitesi - Web Tasarım: Koray ÇOKOL