Başkan Bayık, Ovacık Mahallesinde incelemelerde bulundu

Sosyal Medyada Paylaş

| Haberler

Kaynağı Çin’in Wuhan kenti olan ve kısa sürede Türkiye sınırlarına kadar yayılan Coronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele çalışmaları başlatan Hilvan Belediyesi merkez ve kırsal mahalle ayrımı yapmadan dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Kısa sürede birçok insana bulaşan ve Hilvan’ın Kırsal Ovacık Mahallesi’nde de Coronavirüs vakalarının ortaya çıkmasıyla birlikte Temizlik İşleri Müdürlüğü tedbir amacıyla mahallenin bütün noktalarında dezenfekte çalışmalarını hızlandırıp salgını kontrol altında tutmaya çalışıyor.

Salgının etkili olmaya başladığı mahallede devam eden hijyen çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘Şanlıurfa Beltur A.Ş. Genel Müdür Vekili Mehmet Sami Özbek ve Belediye Meclis üyemiz Ali Şıldır ile birlikte Ovacık Jandarma Karakolunu ziyaret ederek salgın ile mücadele çalışmaları kapsamında istişarede bulunduk. Ovacık Kırsal Mahallesi’nde bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkmasından sonra bütün mahallenin giriş ve çıkışları kontrol altında tutuluyor. Virüsün yayılmasını engellemek için mahallemizde gece gündüz demeden tüm sokak ve caddelerde ekiplerimiz gerekli temizleme, yıkama ve ilaçlama çalışmalarını yaptıktan sonra mahalle sakinlerine maske dağıtarak tedbirli olmaları için gerekli uyarılarda bulundu. Halkımızın tedbirleri ve çalışmalarımızın sonunda bu salgının son bulacağına olan inancımız sonsuzdur’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaş

HİLVAN BELEDİYESİ

İLETİŞİM

Bağlar Mahallesi, İzollu Bozan Bey Caddesi No:20, 63900 Hilvan/Şanlıurfa

((0414) 681 20 07

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ÇAĞRI MERKEZİ

© 2021 Hilvan Belediyesi