Hilvan TOKİ Konutları Doğalgaza Kavuştu

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ın girişimleri sonucu Hilvan’a arzı sağlanan doğalgaz, ilçe merkezinden sonra TOKİ konutlarına da verilmeye başlandı. Yaklaşık 300 konutun yer aldığı bölgede yaşayan TOKİ sakinleri Başkan Bayık’a teşekkür etti.

2019 yerel seçimlerinde Hilvan’ı doğalgaza kavuşturma sözü veren Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, verdiği sözü 2020 yılında yerine getirerek Hilvan’da ilk doğalgaz ateşini yakmıştı. Hilvan’da yaklaşık 300 konutun yer aldığı TOKİ konutlarının da doğalgazdan faydalanabilmesi için çabalarını sürdüren Başkan Bayık, yoğun bir çalışmanın ardından toplu konutların doğalgaza kavuşmasını sağladı.

AKSA Şanlıurfa Doğalgaz Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural, meclis üyeleri ve TOKİ sakinleriyle birlikte ilk meşaleyi yakan Bayık ‘Bugün en mutlu günlerimizden birini yaşıyoruz’ dedi.

Bayık ‘Geçtiğimiz yıl doğalgazdan faydalanamayan TOKİ konutlarına doğalgaz arzını yapabilmek için büyük bir çaba sarf ettik. Karayolunun altından yatay geçiş yolu ile bu yıl konutlarımızı doğalgaza kavuşturduğumuz için en mutlu günlerimizden birini yaşıyoruz. Buradaki vatandaşlarımız gerekli işlemleri tamamladıktan sonra artık rahatlıkla kullanabilirler. TOKİ konutlarımızda yaşayan herkese hayırlı ve uğurlu olsun’ şeklinde konuştu.

Hilvan TOKİ konutlarına doğalgaz verebilmek için zorlu bir çalışma sürdürdüklerini ifade eden AKSA Şanlıurfa Doğalgaz Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural ‘Hilvan’daki TOKİ binalarımıza ulaşabilmek için çok ciddi bir emek sarf ettik. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere sahada çalışan arkadaşlarımızla beraber bu bölgeye doğalgaz arzını sağlayabilmek için özel bir yol çalışması yaptık. Karayolunun altından geçmek suretiyle doğalgaz arzını sağlamış bulunmaktayız. Bu süreçten sonra vatandaşlarımız projelerini onaylatıp doğalgazı rahat bir şekilde kullanabilirler. Bu zorlu sürecin yürütülmesi ve bize gerekli kolaylığı ve imkanları tanıyan Belediye Başkanımıza bir daha teşekkür ediyorum. ‘Hayırlı ve uğurlu olsun’ ifadelerini kullandı.

Konut sakinleri de verdiği sözü tutarak doğalgazın gelmesini sağlayan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’a teşekkür etti.