Hilvan’da Feribot İskelesi için yer arayışları başladı

Hilvan’da Feribot İskelesi yer tespiti için çalışmalar Hilvan’ın büyük mahallelerinden olan Hoşin(Uluyazı) kırsal mahallesinde başladı.
18 Ekim 2020 Pazar
Hilvan’da Feribot İskelesi için yer arayışları başladı

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Can Hallaç, meclis üyesi Derviş Çiçek ve Hilvan Belediyesi İmar Müdürlüğüne bağlı ekipler ile birlikte Hilvan feribot iskelesi yer tespiti için Hilvan’ın tarihi, kültürü ve birçok doğal güzellikleri ile tanınan Hoşin(Uluyazı) mahallesinde incelemelerde bulundu.

Tasarladığı projeleri bir bir hayata geçiren ve bu projelere bir yenisini daha eklemeyi hedefleyen Başkan Bayık feribot iskelesi yer tespiti için Hoşin kırsal mahallesinde yaptığı incelemelerden son yaptığı açıklamada ‘Tarihi 3 bin yıla dayanan Hoşin mahallesi kültürü ve doğal güzellikleri ile en güzel mahallelerimizden bir tanesidir. Atatürk Barajının ilçemize vermiş olduğu imkânları değerlendirmek, ilçemizin turizm açısından gelişmesini sağlamak, çevre il ve ilçelere ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Şanlıurfa Ulaşım Daire Başkanı Mehmet Can Hallaç ile birlikte Fırat’a kıyısı bulunan Hoşin(Uluyazı) mahallemizde incelemelerde bulunduk. Bu güzel projemizin hayata geçmesi ile Hoşin mahallemiz daha öncede yaptığımız üst yapı ve çevre düzenleme çalışmaları ile birlikte ilçemizin göz bebeği haline gelecek. İlçemizin ve Hoşin mahallemizin gelişmesini sağlayacak proje için elimizden geleni yapmaya hazırız’ ifadelerine yer verdi.