Kadınlar Hilvan Belediyesi ile meslek ediniyor

Hilvan Belediyesi Kadın Bilgilendirme ve Kültür Merkezinde kadınlar meslek sahibi oluyor.
05 Şubat 2021 Cuma 15:49
Kadınlar Hilvan Belediyesi ile meslek ediniyor
0

Hilvan Belediyesi bünyesinde eğitim veren Kadın Bilgilendirme ve Kültür Merkezinde saç kesim, bakım ve meslek edindirme kursları devam ediyor. Deneyimli öğretmenler tarafından hafta içi her gün biçki dikiş, el sanatları ve kuaförlük alanında eğitim alan kursiyerler aldıkları eğitimle ilçe halkına faydalı birer birey olmakla birlikte meslek edinme imkânı buluyor.

Kadınlara ekonomik katlı ve mesleki eğitimi sağlama yönelik yürütülen faaliyetlerle ilgili açıklamada bulunan eğitmen Fatma ikikardeş Hilvan Belediyesinin bayanları ekonomik hayata kazandırmak amacıyla ilçe halkının hizmetine sunduğu Kadın Bilgilendirme ve Kültür Merkezinde her yıl olduğu gibi bu yılda ilçe halkımıza faydalı olabilmek için hizmet vermekteyiz.

Merkezimizde biçki dikiş, el sanatları ve kuaförlük sınıfları bulunuyor. Bu sınıflarda her yaş grubundan katılım olabiliyor. Kadınlara birçok alanda eğitim veren Hilvan Belediyesi Kadın Bilgilendirme ve Kültür Merkezinde hafta içi her gün sabah ve öğlen grubu olmak üzere bireysel tercihlerine göre meslek edinmeye yönelik eğitim gören kursiyerler el becerileri ile ürettikleri ile meslek sahibi oldukları gibi ailelerine de ekonomik katkı sağlıyor. Bize ve ilçe halkına böyle güzel bir imkanı sağladığı için eğitmenlerimiz ve kursiyerlerimiz adına Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’a çok teşekkür ediyoruz’ açıklamasında bulundu.