Hilvan’da eğitime destek çalışmaları devam ediyor

Hilvan Belediyesi eğitime destek projeleri kapsamında okullarda ot biçme, yıkama ve temizleme çalışmalarına devam ediyor.
14 Ekim 2020 Çarşamba 18:06
Hilvan’da eğitime destek çalışmaları devam ediyor

Hilvan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ot biçme ekipleri tarafından öğrencilerin daha hijyenik daha güzel bir ortamda eğitim görmeleri için okul bahçelerinde çevre kirliliğine neden olan yabani otlar biçildi.

Hilvan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ve Şehit Halit Şıltak İlkokulu’nda yapılan temizlik çalışmaları ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Hilvan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ‘Her yıl olduğu gibi bu yılda 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı sezonunun başlamasıyla Belediye Başkanımız Aslan Ali Bayık’ın talimatları doğrultusunda öğrencilerimizin daha sağlıklı daha temiz bir ortamda eğitim görmeleri ve öğretmenlerinde daha iyi imkânlarda eğitim vermeleri için Hilvan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ve Şehit Halit Şıltak İlkokulu’nda görüntü kirliliğine neden olan yabani otları biçme çalışması başlattık. Çalışmalarımız sadece ot biçme ile sınırlı değil, öğrencilerimizi Korona Virüs salgınından korumak için merkez ve kırsal mahalle okullarında da yıkama ve temizleme çalışmalarımız devam ediyor. Eğitime destek projelerimiz kapsamında okullarda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda ekiplerimize her türlü imkânı sunan Başkanımız Aslan Ali Bayık’a ve çalışmalarımızdan dolayı memnuniyetini dile getiren okul idarecilerine teşekkür ediyoruz’ açıklamasında bulundu.